امروز : یکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۷

pakan1

استاندار گیلان مطرح کرد:

صادرات ۲۶۰ میلیون دلاری در هشت ماه نخست امسال از گیلان

ساحل خبر | استاندار گیلان با اشاره به هدفگذاری برای صادرات ۵۰۰ میلیون دلار از این استان، گفت: در هشت ماه نخست امسال ۴۸۶ هزار تن کالا به ارزش ۲۶۰ میلیون دلار صادر شده است.
صادرات ۲۶۰ میلیون دلاری در هشت ماه نخست امسال از گیلان
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۱:۰۰ |
کد خبر : ۱۴۰ |
گیلان

ارسلان زارع در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد با تأکید بر لزوم توجه به رونق تولید داخلی، اظهار کرد: باید با توجه به رونق تولید و صادرات زمینه بهبود وضعیت اقتصادی فراهم شود.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از شاخص‌های تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به صادرات کالاهای تولید داخل است، گفت: استان گیلان به دلیل ظرفیت‌های تولید و موقعیت ممتاز جغرافیایی می تواند در زمینه توسعه صادرات غیرنفتی گام‌های موثری بردارد.

استاندار گیلان بر لزوم مشارکت بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت‌های لازم از سوی دولت در این حوزه تأکید و بیان کرد: یکی از برنامه‌های ما در استان گیلان افزایش صادرات غیرنفتی تا سقف ۵۰۰ میلیون دلار در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، تولیدی و اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در هشت ماهه نخست امسال بیش از ۲۶۰ میلیون دلار صادرات به وزن ۴۸۶ هزار تن کالا از استان گیلان انجام شده است، گفت: این میزان کالا به کشورهای روسیه، آذربایجان، عراق، قزاقستان، گرجستان و کشورهای آسیای میانه صادر شده است.

زارع همچنین با اشاره به انجام صادرات چمدانی از گمرکات استان گیلان، افزود: در هشت ماهه نخست امسال بیش از ۱۰ هزار و ۸۲۸ تن کالا به ارزش بیش از ۴۳ میلیون دلار از گمرکات استان گیلان به صورت چمدانی صادر شده است.

وی در ادامه خواستار همکاری دستگاه‌ها متولی با بخش خصوصی برای مشارکت در این زمینه شد و گفت: باید با ایجاد زمینه‌های مناسب همانند برگزاری نمایشگاه‌های استانی، ملی و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی اقدام به معرفی توانمندی‌های صنعتی، خدماتی و تولیدات کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه صادرکنندگان استان نقش مهمی معرفی توانمندی‌ها گیلان دارند، ادامه داد: وجود بنادر در استان گیلان به عنوان یک ظرفیت در صادرات کالاهای غیرنفتی محسوب می شود که باید با ایجاد بستر مناسب به ویژه در زمینه اتحادیه اوراسیا شاهد توسعه و رونق اقتصادی در این بخش باشیم.

 وی در ادامه با اشاره به عقب ماندگی از برنامه هدفگذاری شده برای صادرات در استان گیلان، افزود: باید با صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه این عقب ماندگی جبران شود.  

زارع به احداث پایانه صادراتی گل و گیاه در آستارا اشاره و با بیان اینکه کمیته متشکل از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، سازمان برنامه و بودجه، سازمان صنعت، معدن و تجارت، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی تشکیل و اولویت‌ها را شناسایی و همکاری‌های لازم برای تأمین زمین در این زمینه را هرچه سریع‌تر انجام دهند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

یادداشت ها

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی پیک کاسپین در شهرستانهای مختلف استانهای مازندران ، گیلان و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01152216344

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

chaloosnew1

diyar1

payamecaspian

soje

tel

peykinsta