ویژه های خبری

پیک کاسپین - گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ائمه جمعه ضعف‌ها را با ظرافت و هوشمندی بیان کنند، گفت: بیان این ضعف‌ها نباید به گونه‌ای باشد که موجبات یأس و ناامیدی در جامعه را فراهم کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ائمه جمعه ضعف‌ها را با ظرافت و هوشمندی بیان کنند، گفت: بیان این ضعف‌ها نباید به گونه‌ای باشد که موجبات یأس و ناامیدی در جامعه را فراهم کند.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در گردهمایی فرهنگی بصیرتی ائمه جمعه گیلان در مجتمع اردویی آموزشی سردار جنگل لنگرود، اظهار کرد: ائمه جمعه پدر معنوی جامعه محسوب می شوند.

وی به برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: ائمه جمعه شاخصه‌های نماینده متعهد، پای کار و انقلابی را برای مردم بیان کنند تا جامعه با این شاخصه ها بتواند نماینده خود را انتخاب کند.

امام جمعه رشت با تاکید بر جدی گرفتن امر به معروف و نهی از منکر توسط ائمه جمعه، بیان کرد: ائمه جمعه رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌ها محسوب می شوند و باید این فریضه الهی را پیگیری کنند.

آیت الله فلاحتی، شورای فرهنگ عمومی را از موضوعهای مهم دانست که به ریاست ائمه جمعه در شهرستانها برگزار می شود و تصریح کرد: راهکارهای رفع ناهنجاریها با اولویت عفاف و حجاب در شورای فرهنگ عمومی شهرستانها پیگیری شود.

وی به بیان ناکارآمدی بعضی از مسئولان توسط تربیون های عمومی اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال نشان دادن ناکارآمدی نظام است بنابراین ائمه جمعه ضعف ها را با ظرافت و هوشمندی بیان کنند، طوری که موجب ایجاد یاس در جامعه نشود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه قانونگذاری و نظارت از وظایف نمایندگان مجلس است، ادامه داد: عزل و نصب مسئولان کار موهومی است که نمایندگان در آن ورود می کنند.

آیت الله فلاحتی، مشورت دادن ائمه جمعه به مسئولان را اثرگذار دانست و یادآور شد: ائمه جمعه و نماینده وظیفه عزل و نصب ندارند اما باید به متولیان مربوطه مشورت لازم را ارائه کنند.

وی با بیان اینکه زمین خواری، جنگل خواری و دریاخواری از معضلات گیلان است، اظهار کرد: در زمینه مذکور در استان اقدام هایی در حال انجام است.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم