ویژه های خبری

پیک کاسپین - گیلان مدیرکل اوقاف گیلان وقف مشارکتی راهکار این سازمان در سهیم کردن مردم با هر توان مالی در سنت حسنه وقف عنوان کرد و گفت: هر موقوفه یک بنگاه مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برا خدمت رسانی است.

مدیرکل اوقاف گیلان وقف مشارکتی راهکار این سازمان در سهیم کردن مردم با هر توان مالی در سنت حسنه وقف عنوان کرد و گفت: هر موقوفه یک بنگاه مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برا خدمت رسانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز رشت با گرامیداشت دهه وقف، گفت: دهه وقف یادآور مجاهدت امامزادگانی است که در دوران حیات خود سبب هدایت مردم به آموزه‌های دینی شده و بعد از حیات نیز مرجع مسلمانان و دلدادگان به اهل بیت بودند.

وی با بیان اینمه در یک سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ برنامه فرهنگی در بقاع متبرکه گیلان برگزار شده است، افزود: وقف صدقه جاریه‌ای است که سودش بعد از مرگ هم به حساب واقف منظور می شود. واقف یک مجاهد واقعی در راه خدا بوده که نامش همیشه ماندگار است.

علیزاده در ادامه با اشاره به اینکهپنج هزار موقوفه در استان گیلان داریم، گفت: برخی از این موقوفات همانند موقوفه «شیخ حسین میرعرب» بیش از ۳۰۰ سال از وقف آن می گذرد و همچنان نام ایشان زنده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه هر موقوفه یک بنگاه مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای خدمت رسانی به بشریت است، تصریح کرد: وقف در راستای رفع کمبودها و نقایص در جامعه بوده که می تواند موثر واقع شود.

وی با اشاره به کمک بیش از ۳۰۰ میلیارد ریالی مردم گیلان طی یکسال گذشته در قالب طرح مودت و به صورت تامین اقلام به بقاع متبرکه، ادامه داد: ازدواج آسان، برپایی هئیت‌های مذهبی، محیط زیست، اشتغال، حمایت از ایتام و دانش آموزان، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و کمک به درمان بیماران از نمونه است که می توانیم در این زمینه وقف کنیم.

حجت الاسلام علیزاده وقف مشارکتی را راهکار سازمان اوقاف برای سهیم شدن افراد با هر توان مالی در سنت حسنه وقف دانست و گفت: در این نوع وقف، افراد با هر توان مالی در اقدامی مشترک اقدام به ثبت وقف می کنند.

وی در ادامه خواستار توجه بیشتر مسئولان گیلان و مردم رشت به بقعه خواهر امام شد و اظهار کرد: برای تسریع در بازسازی این بقعه متبرکه ستاد بازسازی بقعه خواهر امام تشکیل می شود.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم