ویژه های خبری

پیک کاسپین - مازندران نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس با اشاره به اعلام وصول طرح استان شدن غرب مازندران گفت: این مطالبه را با جدیت پیگیری می کنیم.

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس با اشاره به اعلام وصول طرح استان شدن غرب مازندران گفت: این مطالبه را با جدیت پیگیری می کنیم.

شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید خبر اعلام وصول طرح استان شدن مازندران غربی اظهار داشت : این طرح در حدود ۴ سال قبل به  دولت ارائه شده بود که دولت به دلیل آنکه برنامه ای برای تقسیمات کشوری در حال حاضر ندارد ، زیر بار این طرح نرفت بنابراین از طریق مجلس اقدام کردیم.

 وی افزود: این طرح در مجلس اعلام  وصول شده و باید پس از طی مراحل ادارای و بحث و بررسی مشخص می شود که آیا مصوب می شود یاخیر.

شریعت نژاد در پاسخ به مخالفت نمایندگان شرق مازندران آن را طبیعی خواند و  گفت: همانطوریکه ما نمایندگان غرب مازندران تلاشمان را برای احقاق مطالبه مردم بکار می گیریم ، همکاران مان در شرق استان نیز با توجه به نگاه و دیدگاه مردم حوزه انتخابیه شان باید نظر داده و اقدام کنند.

وی با بیان اینکه به جای مخالفت بهتر است مشکلات و  دلایل این استقلال طلبی در غرب مازندران آسیب شناسی شود ، خاطرنشان کرد : نظام عادلانه بودجه ریزی  در کشور وجود ندارد و مازندران هم از این موضوع مستنثنی نبوده و در این زمینه عدالت در غرب و شرق رعایت نمی شود و این یکی از صدها دلیل  مردم غرب مازندران برای استقلال طلبی است.

 این نماینده مجلس درباره انتخاب نمک آبرود به عنوان مرکز استان مازندران غربی نیز بیان داشت: با توجه به نشستی که با حضور اعضای شوراهای منطقه غرب در کلاردشت برگزار شد آنان به اجماع نظر رسیدند که نمک آبرود به دلیل  وجود زمین برای ساخت ساختمان های مورد نیاز و تجمیع امکانات گزینه خوبی است و ما هم به اجماع نظر آنان احترام گذاشتیم.

شریعت نژاد ادامه داد: برای اینکه منع قانونی برای این موضوع بتراشند راه های زیادی وجود دارد  و اینکه توجیه کنند این طرح بشود یا نشود اما ما نمایندگان غرب مازندران ضمن آنکه پیگیر مطالبه به حق مردم هستیم، معتقدیم از مازندران توسط دو استاندار دفاع شود به مراتب توسعه یافتگی بیشتری هم عایدش خواهد شد زیرا نگاه ما رفاه و آسایش مردم، پیشرفت و توسعه مازندران بدور از تعصبات بی خود است.

نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در خانه ملت درباره شوآف بودن این خبر در آستانه انتخابات هم اظهار داشت: با توجه به نطق های اینجانب و نماینده نوشهر و چالوس در مجلس و تذکرات پی در پی در سنوات گذشته که آرشیو آن ها موجود است ، این نظریه صحت ندارد و ما همچنان با جدیت این مطالبه را پیگیری می کنیم.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

فیلم